مشاهده / بستن موضوعات سایت

جزوه کامل درس آمار و مدل سازی – دبیرستان و کنکور (PDF)

جزوه کامل درس آمار و مدل سازی – دبیرستان و کنکور (PDF)
5 (100%) 4 votes

عنوان جزوه : آمار و مدل سازی

مخاطبان : کنکوری ها و دبیرستانی ها

 

جزوه کامل درس آمار

 

زبان : فارسی

فرمت فایل : PDF

حجم فایل : 4.4 مگابایت

نوع خط : تایپ شده

تعداد صفحات : 59

فهرست : برای مشاهده کلیک کنید

نمونه (صفحه 9 جزوه) : برای مشاهده کلیک کنید

نمونه (صفحه 23 جزوه) : برای مشاهده کلیک کنید

نمونه (صفحه 29 جزوه) : برای مشاهده کلیک کنید

نویسنده : محمد اسکندری

دانلود با لینک مستقیم

 برای مشاهده سایر جزوات کنکور و دبیرستان گروه تجربی، اینجا را کلیک کنید

 برای مشاهده سایر جزوات کنکور و دبیرستان گروه ریاضی، اینجا را کلیک کنید

 برای مشاهده سایر جزوات کنکور و دبیرستان گروه انسانی، اینجا را کلیک کنید

 

مشاهده این جزوه ها نیز به شما پیشنهاد میشود :

جزوه شیمی دوم دبیرستان – ساختار اتم

جزوه لغات خارج از کتاب زبان انگلیسی کنکور (PDF)

جزوه جمع بندی املاء – ادبیات کنکور

جزوه آرایه های ادبی دکتر هامون سبطی – ادبیات کنکور (PDF)

 

توضیحات :

این جزوه شامل درسنامه + تست بوده و یکی از منابع خیلی خوب برای درس آمار هست که علاوه بر درسنامه های فوق العاده به همراه شکل و نمودار ، حاوی تست های بسیار کامل و ارزشمند نیز میباشد. با خواندن این جزوه هم قابلیت پاسخگویی به تست های کنکوری و هم سوالات امتحانات داخلی مدارس را خواهید داشت.

 

مقدمه جزوه :

گفتن و گفتن و گفتن از زندگی در عصری که روزانه میلیون ها (و که می داند، شاید میلیارد ها) کلمه در توصیف حجم انفجار اطلاعات آن تولید می شوند کاری ملال آور شده است. اطلاعاتی که از روش های اصولی نیاز به دسته بندی، بررسی و اصلاح دارند. شاید از نگاه یک دانش آموز سال دوم نظری (و یا سوم)، تعداد کارخانه های ورشکسته و یا نمودار آماری عملکرد یک موسسه بر حسب سن کارمندان و کیفیت کار ارائه شده آن ها، کاری بیهوده باشد. اما هیچکسی منکر این نمی تواند شود که تا بحال برای محاسبه معدل خود اقدام نکرده است؛ و یا فکری در اندیشه ثبت آمار دریافتی پول تو جیبی و خرج روزانه خود (چه روی کاغذ و چه هر ذهن و موبایل و کامپیوتر و …) نکرده است، و یا حتی ممکن نیست که تا به حال هیچ موضوعی را بر حسب اهمیّت در ذهن خود دسته بندی نکرده باشد.

کلمه آمار (statistics) از کلمه (state) به معنی دولت گرفته شده است و در قدیم منظور از آن، آمار و اطلاعات مورد نیاز دولت ها برای گرفتن مالیات و سربازگیری و سایر امور مربوط به کشورداری و سیاست بوده است. آمار همان درسی است که پس از فراگیری هر بخش، استفاده و کاربرد آن در هر قسمت از زندگی کاملاً مشهود می شود. چه بسا بارها برای جمع آوری اطلاعات و بررسی آن ها در مسائل روزمره خود با آن سر و کار داشتیه اید و حتی از روش های درست یا غلط استفاده کردید.

این درس شامل 8 فصل است که در کنکور سراسری دو تست از آن مطرح می گردد.

جزوه ای که در دست دارید، چکیده ای از نکات و سوالاتی است که با وسواس فراوان و دقت بسیار در کیفیت مطالب ارائه شده در آن تهیه گردیده است. دغدغه اصلی اینجانب، نحوه ی اشتباه برخورد دانش آموزان با سوالات بوده است که امید است با رعایت نکات زیر هرچه بهتر از این مجموعه استفاده نمایید :

1- نکات بصورت فشرده و کنار هم قرار داده شده اند تا با یک نگاه اجمالی و مقایسه گر، کلیات و جزئیات فصل آموخته شود. سعی کنید نکات مشابه را همانطور که در کنار هم قرار داده ام با ذهن مقایسه گر مطالعه کنید.

2- زمان مطالعه را بصورت 1 ساعت و نیم تنظیم کنید که در آن 30 دقیقه به امر مطالعه نکات بپردازید و 1 ساعت را به حل یک جلسه تست و سوال آن فصل اختصاص دهید.

3- دقت فرمایید که تا حد امکان، سوالات از منابع خوب و به تعداد کافی آورده شده اند، اما در صورتی که علاقه بیشتری به تسلط بالاتر داشتید می بایست از یک کتاب کمک آموزشی دیگر نیز استفاده نمایید.

4- برای حل سوالات و تست های خود از کاغذ پاره ها (چرک نویس) استفاده نکنید. دفتری جداگانه برای حل تست ها کنار بگذارید و با مداد (اتود) در آن یادداشت کنید. همچنین نام کتاب یا جزوه سوال، در کنار پاسخ ذکر شود. در هنگام مشاهده پاسخنامه و جواب سوال، غلط های خود را پاک نکنید؛ بلکه با خودکار قرمز روی آن تصحیح کنید.

امید است که این جزوه، کمکی در جهت یادگیری شما باشد.

 

توجه : اگر لینک دانلود خراب است و در هنگام دانلود با خطا مواجه میشوید، از طریق نظرات همین صفحه، به ما اطلاع دهید.

توجه : اگر شما نویسنده این جزوه هستید و درخواست حذف آن از سایت را دارید، از طریق صفحه تماس با ما، به ما اطلاع دهید.

توجه : اگر شما نویسنده این جزوه هستید و نام نویسنده به اشتباه درج شده است، از طریق صفحه تماس با ما، به ما اطلاع دهید.

توجه : اگر به نظرتون مشخصاتی که برای جزوه نوشته شده مشکل داره و باید تغییر داده بشه، لطفا از طریق نظرات همین صفحه، به ما اطلاع دهید.

© تمامی حقوق برای جزوه کده محفوظ است. کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.