مشاهده / بستن موضوعات سایت

مقاله مفاهیم SSL، امضای دیجیتال و و مراکز صدور گواهینامه

مقاله مفاهیم SSL، امضای دیجیتال و و مراکز صدور گواهینامه
امتیاز 5 با 15 رأی

عنوان مقاله : مفاهیم SSL، امضای دیجیتال و و مراکز صدور گواهینامه

مخاطبان : دانشجویان رشته نرم افزار و دیگر علاقه مندان

 

مقاله SSL

 

زبان : فارسی

فرمت فایل : PDF

حجم فایل : 0.2 مگابایت

نوع خط : تایپ شده

تعداد صفحات : 9

نمونه (صفحه 2 مقاله) : برای مشاهده کلیک کنید

نمونه (صفحه 4 مقاله) : برای مشاهده کلیک کنید

نمونه (صفحه 7 مقاله) : برای مشاهده کلیک کنید

نویسنده : محمود مروج

قیمت : 1000 تومان

نحوه ارائه : پس از پرداخت آنلاین، بلافاصله به طور خودکار گزینه دانلود به شما نشان داده شده و میتوانید فایل را دانلود کنید.

← تعداد دانلود تا این لحظه : 1,334

 

مشاهده این مطالب نیز به شما پیشنهاد میشود :

مقاله کامل محاسبات شبکه ای Grid Computing

مقاله زبان تخصصی درباره سیستم NTFS + ترجمه (Word)

مقاله مسیریابی شبکه

جزوه برنامه نویسی پیشرفته

 برای مشاهده تمامی جزوات و مقالات رشته نرم افزار، اینجا را کلیک کنید

 

بخشی از مقاله (صفحه 4) :

ساختار و روند آغازین پایه گذاری یک ارتباط امن

در این پروتکل قبل از آنکه اطلاعاتی مابین درخواست دهنده و سرور رد و بدل شود، می بایست ابتدا سرور تصدیق گردد. به طور کلی مرحله آغازین شروع ایجاد ارتباط امن از دو فاز تشکیل شده است :

تصدیق هویت سرور و مرحله اختیاری تصدیق هویت مشتری. در فاز تصدیق هویت سرور، سرور در جواب درخواست مشتری گواهینامه خود و فرمول رمز گذاری خود را برای مشتری ارسال می کند. سپس مشتری یک کلید اصلی که با کلید عمومی سرور رمز گذاری شده است را تولید می کند و سپس این کلید رمز گذاری شده را به سرور ارسال می کند. سرور کلید اصلی را بازیابی می کند و خودش را با فرستادن پیغامی به مشتری تصدیق می نماید. درخواست های بعدی با کلید هایی که از کلید اصلی مشتق شده اند رمز گذاری و تصدیق می شوند.

در فاز دوم که اختیاری بود، سرور یک چالش را برای مشتری ایجاد می کند [ارسال می کند]. مشتری نیز خودش را برای سرور با ارسال امضای دیجیتالی و گواهینامه کلید عمومی خود نسبت به تصدیق خود اقدام می نماید.

الگوریتم های زیادی جهت پنهان سازی در SSL استفاده می شوند. در مرحله آغازین شروع ایجاد ارتباط امن از الگوریتم RSA public-key cryptosystem استفاده می شود. بعد از رد و بدل شدن کلید ها نیز الگوریتم های متفاوتی استفاده می شوند. از جمله : triple-DES ، DES ، IDEA ، RC4 و MD5.

گواهینامه های کلید عمومی هم از قوانین X.509 پیروی می کنند.(ساختار درختی CA ها و امضای گواهینامه ها که در ادامه ذکر خواهد شد، همگی بر اساس این استاندارد است)

مفهوم گواهینامه در پروتکل SSL

در اینجا نیاز است که یک بحث کلی در مورد گواهینامه مورد نیاز این پروتکل صورت گیرد. به طور عموم (غیر از بحث SSL) گواهینامه ها جنبه اعتبار سنجی دارند. بدین معنی که اگر شما در یک بحث خاص دارای گواهینامه باشید، به شما اعتماد بیشتری می کنند. اما ممکن است گواهینامه نداشته باشید ولی کار خود را هم به نحو احسنت انجام دهید. به طور مثال شما قهرمان مسابقات فرمول ١ جهان هستید، اما در صورتی که گواهینامه نداشته باشید، هرگز اجازه نخواهید داشت که در شهر تردد کنید!

در مورد SSL هم تقریبا بحث به همین گونه است با این تفاوت که ذات این پروتکل با توجه به بحث گواهینامه ها طراحی شده است، بدین معنی که اگر دارای گواهینامه نباشید، قادر نخواهید بود که یک پیاده سازی از این پروتکل را داشته باشید. شاید در عالم راندن اتومبیل بدین صورت تعبیر شود که در صورتی که شما دارای گواهینامه نباشید، قادر به رانندگی هم نیستید! این تشابه از جهاتی صحیح و از جهاتی غلط است. شاید برداشت صحیح تر به این صورت باشد که اگرچه قادر نخواهید بود بدون گواهینامه رانندگی کنید، اما قادر هستید که خود برای خود یک گواهینامه صادر کرده و سپس به رانندگی بپردازید! (هرچند این گواهینامه از نظر دیگران کاملا بی ارزش است!).

طبق بحث فوق، شما قادر خواهید بود بدون پرداخت هیچ هزینه ای یک پروتکل SSL را راه اندازی و استفاده نمایید. نمونه بارز این استفاده در شبکه های داخلی یا Intranet می باشد … .

علی رشیدی (خریدار این مقاله)
1396/9/27 - در 2:34 ق.ظ

خوب بود بازم مقاله تو این زمینه بزارید خواهشا
جزوه کده : در حال اضافه کردن مقالات هستیم کاربر گرامی، ممنون از شما

© تمامی حقوق برای جزوه کده محفوظ است.